hakkimda

Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık mezunuyum. İzmir'de geçirdiğim muhteşem 6 yıldan sonra ailemin yanına İstanbul'a taşındım. Yanımda İzmir'den kopardığım en güzel şey olan eşimle de 2011 senesinde evlendim. Mimarlık sektöründe farklı şirketlerde edindiğim 6 yıllık tecrübemden sonra bir kızım oldu. Kendimi bildim bileli çalıştığım için kendimi evde bulmamla birlikte arayışlarım başladı. Yemeğe ve fotoğrafçılığa her zaman ilgim vardı. Zira boş vakitlerimde tv'de yemek programlarından başka bir şey izlemez ve yeni tarifleri, yeni malzemeleri denemek için her zaman fırsat kollardım. Ama yoğun çalışma hayatım buna bir yere kadar izin veriyordu.

Ve artık evdeydim. Dünya tatlısı kızımla birlikte içimdeki yaratıcılığın artık tam olarak ortaya çıkma zamanı da gelmişti. Her ne kadar mimarlık yaratıcılığa bağlı bir meslek olsa da gerçek hayatta işler o şekilde yürümüyor, bütçeler, yönetmelikler içimdeki 'güzel' duygusunun ortaya çıkması için beni yeteri kadar serbest bırakmıyordu. Ama mutfakta her şey sınırsızdı. Yemek ve fotoğrafçılığı bir araya getirince yemek fotoğrafçılığı da ortaya çıktı. Şimdiye kadar çektiğim binlerce kare, dolan harddiskler ile birlikte ben de asıl yaratıcı yönümü keşfetmiş oldum.

Bu şekilde başlayan yemek fotoğrafçılığı kariyerim artık 2. mesleğim oldu ve mimarlıkla kol kola devam ediyor. Bodrum'daki mimarlık ofisim olan Uma Mimarlık Mühendislik'te yemek fotoğrafçılığı atölyeleri vererek, freelance yemek ve ürün fotoğrafçılığı yaparak bu iki farklı mesleği bir arada götürmeyi çok seviyorum. 

Şimdi bir şeyler üretmek ve yine kameramın vizöründen baktığımda hissetmeyi çok sevdiğim o mutluluğu duymak için pişiriyorum. En pratik, kolay bulunan malzemelerle oluşan, yaratıcı ve akılcı tarifleri üretmek için çabalıyorum.

Beni iyi geri dönüşler, güzel fotoğraflarım ve minik kızımın gülümsemesi kadar mutlu eden bir şey daha bulana kadar buralardayım..

Gülen